Our Events

 

November 5, 2019

Kete vit Shoqata Shqiptaro Kanadeze zgjodhi filmin "Streha mes reve" i cili është një film shqiptar me regji dhe skenar nga Robert Budina. Premiera e pare e filmit ishte ne d...

February 17, 2019

Ishte një mot i acartë me -24C, por kjo nuk i ndaloi shqiptarët të festojnë Pavarësinë e Kosovës.

Sinan Vllasaliu, edhe pse i pikëlluar nga vdekja e mikut të tij, Fevzi Krasni...

January 20, 2019

Të shtunën, më 19 janar, në bibliotekën qendrore të sapohapur të Calgaryt, u hodh ideja që shqiptarët të kenë një qendër të tyre - një godinë që do të ishte në funksion shumë...

February 25, 2018

  

Një mbrëmje e hareshme dhe plot gjallëri. Ishte mbrëmja e së shtunës të 24 shkurtit që mblodhi shqiptarët në Calgary për të festuar 10 vjetorin e Pavarësisë së Kosovës...

January 25, 2018

Nën organizimin e Shoqatës Shqiptaro-Kanadeze në Calgary, të shtunën, më 24 shkurt, do të festohet 10-vjetori i Pavarësisë së Kosovës.

Në këtë mbrëmje do të jenë të pranishëm...

December 25, 2017

Një prag Krishtlindjesh i mrekullueshëm për komunitetin katolik shqiptar në Calgary dhe për këdo tjetër që në këtë natë magjike donte të dëgjonte fjalën e Zotit në shqip. Pik...

Please reload

Videos
Naheed Nenshi - Calgary Mayor

 

A word from the mayor about the Albanian Independence Day celebration in Calgary.

28 Nentor/November 2016 - Albanian Independence Day Concert in Calgary

Paragraph.

Aferdita Demaku - Kur degjoj zerin e Nenes

 

Paragraph.

Maja Aliçkaj - 28 Nentor/November 2016 - Calgary Canada

 

Paragraph.

Shkelqim Shllaku - 28 Nentor/November 2016 - Calgary Canada

 

Paragraph.

Upload Your Videos

Bashkatdhetare te nderuare, iu lutem nese keni mundesi qe videot tuaja nga mbremjet dhe ahengjet tona te i beni "Upload" ne YouTube Channel tone https://www.youtube.com/channel/UCfnvRIP4VbtpKdakokIdpAA (pasi te shtypni linkun dhe shkoni ne YouTube, "Upload" mund ta gjeni ne anen e djathte larte, duhet qe te "LogIn" me "Gmail" apo "YouTube Account" tuajin ne menyre qe te mund te beni "Upload"), ne menyre qe ti ruajme keto kujtime ne nje vend te caktuare e poashtu edhe ti fusim ne website tonin www.AlbCanYYC.org. Faleminderit.

1/4